ورود

عضویت
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
مکان شما:صفحه اصلی»فضای مجازی»پرسش و پاسخ های فضای مجازی»چرا بازی‌های خشن برای بچه‌ها مضر است؟

چرا بازی‌های خشن برای بچه‌ها مضر است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سوال:

چرا بازی‌های خشن برای بچه‌ها بده؟ من ۱۴ سالمه و تشخیص می‌دم بازی با واقعیت فرق داره‌.
جواب:

دوست عزیز نوجوان، با توجه به سن‌تون که اعلام کردی به طور قطع شما توانایی تشخیص بازی از واقعیت را دارید. اما چند نکته رو جهت یادآوری خدمت‌تون عرض می‌کنم امیدوارم که بتونی به پاسخ سوالت برسی.
✅ ذهن و روح و روان انسان و همینطور فیزیولوژیک سیستم عصبی و مغز، دارای پیچیدگی‌های بسیار زیادی است که گستره وسیعی از آن هنوز برای بشر ناشناخته است. اما آنچه که تاکنون دانشمندان در روند تحقیقات خودشون به آن دست یافته‌اند این است که بشر دارای ابعاد مختلف رشد است از جمله رشد جسمی، رشد عاطفی هیجانی، رشد اجتماعی و غیره. هرکدام از این روندهای رشد دارای مراحلی است که تحت تاثیر دریافت‌های محیطی و ژنتیک هر فرد اتفاق می‌افتد به عنوان مثال رشد قد یک انسان به عواملی مثل ژنتیک، تغذیه، عوامل و فرایندهای محیطی بستگی دارد.

✅ به طور خلاصه و ساده و با دقت به مثالی که براتون زدم می‌تونم توضیح بدم روند رشد اخلاقی و عاطفی و هیجانی انسان نیز مشابه رشد جسمانی تحت تاثیر عوامل بیشماری است که بعضی از آنها عوامل محیطی هستند که به طور ناخودآگاه روند رشد هیجانی و اخلاقی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بسیاری از آموزه‌های که در طول دوران زندگی فرا می‌گیریم غیرمستقیم و از طریق ضمیر ناخودآگاه ما اتفاق می‌افتد.
✅ با این توضیحات دوست عزیز با توجه به شرایط سنی شما که در مرحله عبور از دوره نوجوانی و مراحل شکل‌گیری و رشد هیجانی و عاطفی و اخلاقی خودتان هستند تشخیص اینکه این خشونت در بازی است و در واقعیت وجود ندارد الزاماً نمی‌تواند شما را از نتایج نامطلوب ارتباط با بازی‌های خشن محافظت کند. شما در مرحله شکل‌گیری خصوصیات و صفات اخلاقی و آموزش مهارتهای برقراری ارتباط با افراد اجتماع و محیط پیرامون‌تون به طور ناخودآگاه هستید که اگر در معرض دیدن تصاویر خشن و نامناسب چه در بازی و چه در فیلم قراربگیرد، ضمیر ناخودآگاه شما آنها را دریافت کرده و در خزانه رفتاری شما ثبت می‌کنه و در دراز مدت در لحظاتی که برای حل مسئله‌ای ناتوان از برخورد مناسب شوید این اطلاعات ذخیره شده به شکل رفتارهای هیجانی و پرخاش‌گرانه برای پرکردن خلا بوجود آمده در شیوه برقراری ارتباط شما خودش را بروز خواهد داد و به مرور زمان تبدیل به یک صفت اخلاقی خواهد شد که به طور قطع شما رو در روابط اجتماعی در سال‌های آتی زندگی‌تون دچار مشکل می‌کند.
✅ خواهش من از شما دوست عزیز این است که اجازه دهید دوره رشدی هیجانی و عاطفی شما در مرحله رشد نوجوانی در آرامش و به دور از عوامل محیطی که منجر به ایجاد تغییرات فیزیولوژیک و همین‌طور رفتارهای هیجانی و تنش‌گرایانه است، بگذرد.
کارشناس:روح الله مومن نسب

خواندن 336 دفعه

نظر دادن

تماس با ما

اصفهان، شهرک امیریه، خیابان هفتم، فرعی سوم، پلاک 7

03137800803 - 09131649893 - 09131036850

03137800803

 

 آپاراتسروشتلگرامinsta1

logo-samandehi