ورود

عضویت
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
مکان شما:صفحه اصلی»سبک زندگی»مقالات

مقالات

متاسفانه این روزها افراد زیادی دچار مشکلات کبدی می‌شوند و سبک زندگی نادرست در این مسئله دخالت دارد. در این مطلب کوتاه چند توصیه برای حفاظت هر چه بیشتر از کبد، این عضو حیاتی داریم. لطفا با ما همراه باشید.

روزتان را با آب و لیموترش آغاز کنید
آب نصف لیموترش را داخل یک لیوان آب ولرم بریزید و به صورت ناشتا میل کنید. اگر لیموترش تان کوچک بود از یک فنجان آب استفاده کنید. آب لیموترش تازه ادارآور است و باعث تمیزی کلیه و حفظ pHH بدن می‌شود.

از مصرف مواد غذایی خام غافل نشوید

خداوند تمام پزشکی را در یک آیه جمع کرده و پیامبر(ص)، در یک حدیث.

شاید کارنامه ایرانی‌جماعت در "اطعام" مطلوب باشد اما در "طعام"، هرگز!

بنا بر پاره‌ای آمار رسمی[1]، نیمی از مردم این ملک، از پرخوری رنج می‌برند! این یعنی سبک زندگی دست کم نیمی از ایرانی‌ها در مساله خوردن، اسلامی نیست.

بعضی‌ها، نفسشان در برابر شکم، تسلیم است. همین که به سفره رنگین و چشم‌نواز غذا می‌رسند، عنان اختیار از کف می‌دهند و به قول سعدی -علیه الرحمه - قلندرانه، چندان می خورند "که در معده جای نفس نماند".[2]

رسول ختمی مرتبت که وقتی، که خدای ادب بود، با این همه ملکات اخلاقی، وقتی شخصی از اصحاب در حضورش، آروغ زد، حضرتش، شرط حیا را کنار نهاد و بدو فرمود: كمتر بخور! شایسته نیست انسان آنقدر بخورد كه وقتی در جمع دیگران نشسته آروغ بزند

لوپوس یک بیماری خودایمنی است. در این قبیل بیماری ها، سیستم ایمنی علیه سلول های بدن واکنش نشان می دهد و باعث ایجاد آسیب و التهاب در ارگان ها می شود.

گاهی بنا به دلایل ناشناخته ای سربازان بدن یاغی شده و به جای مقابله با مهاجمان بیرونی، به سلول های بدن حمله کرده و به آنها آسیب می زنند. در این شرایط است که صحبت از بیماری های خود ایمن به میان می آید. لوپوس را مادر بیماری های خودایمن می دانند، چون قادر است بسیاری از ارگان های بدن را مبتلا کند.

در این مطلب با خانم دکتر سیده طاهره فائزی، فوق تخصص روماتولوژی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران و نایب رییس انجمن حمایت از بیماران مبتلا به لوپوس گفتگویی ترتیب داده ایم تا بیشتر با این بیماری خودایمن آشنا شویم.

لوپوس چیست و چه افرادی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند؟

علاوه بر محافظت از گوش ها در برابر صداها و مشاغل پرسروصدا، خیلی از ما راه دیگری برای محافظت از شنوایی مان نمی شناسیم. اما آیا واقعا راه دیگری وجود ندارد؟

درست است که ژنتیک و عوامل محیطی مانند صداها علت اصلی کاهش شنوایی در افراد هستنند، اما روش هایی برای پیشگیری از افت شنوایی و حتی تقویت آن وجود دارد.

بیشتر مشکلات شنوایی زمانی شروع می شوند که سلول های مویی موجود در حلزون گوش و یا گوش داخلی خوب کار نکنند و یا بمیرند. اما افزایش خونرسانی به گوش داخلی و سرکوب التهاب های موجود در بدن از جمله مهم ترین روش هایی هستند که با کمک آنها می توان شنوایی گوش ها را خوب نگه داشت!

هر کارآفرین و شخص موفق، بسیار بیشتر از میانگین یک شخص معمولی کار می‌کند. آن‌ها لیستی از کارهایی که باید به اتمام برسد دارند. بنابر این، زمان بیشتری برای آن‌ها صرف می‌کنند.

انسان‌های موفق، کارهای متفاوتی انجام می‌دهند، ولی چیزهایی هست که همگی در آن‌ها مشترک هستند. آن‌ها دیدگاه‌ها و اعتقادات خاص خودشان را دارند. در این مقاله، با نگاه به افراد موفق، سعی می‌کنیم تلاش‌های بیشتری داشته باشیم.

1 - آن‌ها از اشتباه درس می‌گیرند

اگر برنامه اصلی شما کار کرد، باید سخت‌تر و طولانی‌تر کار کنید، چون انتخاب دیگری ندارید. تعهد و سرسپردگی تمام و کمال بدون داشتن امنیت، کار شما را سخت‌تر از آنچه تصور می‌کردید می‌کند. اگر بدترین اتفاق هم بیفتند (“بدترین”‌، لزوماً همان “بد”‌ی نیست که همیشه فکر می‌کنید)، تا زمانی که سخت کار می‌کنید و از اشتباهاتتان یاد می‌گیرید، مطمئن باشید که راهی برای واکنش پیدا خواهید کرد.

رعایت بهداشت بدن و شستشوی آن از اهمیت خاصی در دین اسلام برخوردار است و حتی در بسیاری موارد از اعمال واجب و گاهی مستحب شمرده شده است. آنچه در این مطلب می خوانید توصیه های مفید امام رضا علیه السلام در این زمینه است.

بهداشت جسمی یکی از ارکان مهم در سبک زندگی اسلامی است، به طوری که در احادیث و روایات، نظافت شخصی و استحمام بسیار مورد تاکید قرار گرفته و حتی در سیره بزرگان و معصومین (ع)، آداب و ضوابطی در این راستا ارائه شده است.

در دین مبین اسلام، معنویت و نظافت ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند و گواه این امر وارد شدن احکام غسل های متعدد واجب و مستحبی است که همگی در ارتباط با احکام عبادی مطرح گردیده و بالارفتن ثواب عبادات مختلف مشروط به انجام این فریضه شده است.

مصرف قرص‌های لاغری می‌تواند نامنظمی شدید ضربان قلب را ایجاد کند و در برخی موارد به ایست قلبی و مرگ ناگهانی منجر شود.

دکتر مسعود اسلامی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه مصرف قرص‌های لاغری عوارض شدیدی بر ضربان قلب دارد، اظهار داشت:

«مصرف قرص‌های لاغری می‌تواند بی نظمی شدید ضربان قلب را ایجاد کند و در برخی موارد به ایست قلبی و مرگ ناگهانی منجر شود.

مصرف قرص‌های لاغری مخصوصا نوع گیاهی به دلیل افزودن موادی به آنها موقع ساخت می‌تواند نامنظمی شدید ضربان قلب را موجب شود.

انتظار و منتظر در فرهنگ اسلامی

امام باقر (ع) فرموده‌اند: زمانی بر مردم می‌آید که امام و پیشوای آنان غیبت می‌کند، پس خوشا به حال کسانی که در آن زمان، بر فرمان ما، استوار و ثابت قدم باشند.

1. از امام صادق (ع) نقل شده است که در مورد آیه «هدی للمتقین الذین یومنون بالغیب» فرمود: متقین، شیعیان علی بن ابیطالب (ع) هستند و غیب هم حضرت مهدی (عج) غایب است. (یوم الخلاص صفحه 223، الزام الناصب صفحه 137)

2. امام صادق (ع) فرموده‌اند: نزدیک‌ترین حالت بندگان به خدا و خشنودی او، از آن‌ها هنگامی است که حجت خدا در میان آن‌ها نباشد و برای آن‌ها ظاهر نشود و آن‌ها محل او را ندانند، ولی در عین حال معتقد باشند که حجت خدا هست، در این زمان شب و روز در انتظار فرج باشند. (بحارالانوار جلد 52، صفحه 145)

افدرا گیاهی است که قدمتی طولانی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و کاهش وزن دارد، اما اخیراً تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که این ماده اثرات خطرناکی بر سیستم عصبی و قلب و عروق دارد...

این روزها که تب لاغری بالا گرفته است و افراد برای چند کیلو لاغرتر شدن به هر دری می‌زنند، بازار بسیاری از عطاری‌ها و استفاده از گیاهان دارویی برای کاهش وزن حسابی داغ شده است و گیاهان متعددی برای این منظور پیشنهاد می‌شوند. یکی از گیاهانی که در زمینه لاغری قدمت طولانی دارد و در بسیاری از نقاط جهان به منظور کاهش وزن استفاده می‌شود، گیاه افدرا می‌باشد؛ اما این که افدرا تنها بر بافت چربی موثر است یا اینکه سایر ارگان‌های بدن را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ بحثی است که مفصلاً در این مقاله در باره آن صحبت خواهیم کرد.

همانطور که سن مادر عامل مهم و تاثیرگذاری در داشتن یک بارداری سالم است، سن و سال پدر هم می تواند سلامتی فرزند را تحت تاثیر قرار دهد. این امر کاملا بدیهی است. بدون شک جوانی و سلامتی پدر در داشتن یک فرزند سالم موثر است.

سالیان سال است که تصور می‌شود باروری مردان از زمان بلوغ تا مرگ ادامه دارد. بله درست است که احتمال پدرشدن مردان در سنین بالا خیلی بیشتر از احتمال مادر شدن زنان در سنین بالاست، اما نباید فراموش کرد که این افزایش سن باعث کاهش عملکرد و سلامت اندام های بدن می شود. پس بدون شک باروری مردان با افزایش سن تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

اگرچه مردان در سنین 70 و یا حتی 80 سالگی هم می ‌توانند بچه‌ دار شوند، اما بدون شک این امر کاملا بی خطر هم نیست. با افزایش سن مردان، قابلیت باروری آنها مانند زنان کاهش می یابد، اما سرعت این کاهش باروری کمتر از سرعت کاهش بارداری در زنان است. به طوری که به ازای هر یک سال افزایش سن یک مرد از 24 سالگی به بعد، میزان بارورشدن او 2 تا 3 درصد کاهش می‌یابد.

صفحه1 از115

تماس با ما

اصفهان، شهرک امیریه، خیابان هفتم، فرعی سوم، پلاک 7

03137800803 - 09131649893 - 09131036850

03137800803

 

 آپاراتسروشتلگرامinsta1

logo-samandehi